26 października 2020

KNAF

prawdziwa energia

Zdrowie zależy od Twojego talerza

faktymity.com.pl

Zastanawiasz się nad tym jak zachować długie zdrowie? Pomyśl o tym co jesz! To właśnie jedzenie w dużej mierze wpływa na Twoje obecne samopoczucie, ale również zdrowie w przyszłości. Musisz zdać sobie z tego sprawę i potraktować sposób jedzenia poważnie. Nie ma bowiem żartów. W przyszłości będzie Ci zdecydowanie trudniej odzyskać zdrowie, niż zadbać o nie już teraz. Postaraj się zwracać uwagę na to co jesz.

Kontroluj ilość i jakość spożywanych posiłków. Zwracaj uwagę na to jak często jesz, jakie zachowujesz odstępy pomiędzy kolejnymi posiłkami, jak duże porcje zjadasz, czy podjadasz między posiłkami, czy spieszysz się podczas jedzenia. Pamiętaj o tym aby celebrować każdy posiłek. Jedz powoli i ze spokojem. To uchroni Cię między innymi przed wszelkiego rodzaju dolegliwościami żołądka.

Zrezygnuj także z tłustych, przetworzonych potraw. Mają one negatywny wpływ na Twój cholesterol oraz ciśnienie krwi. Postaraj się jeść częściej mniejsze porcje i zawsze zjadaj śniadanie do dwóch godzin po przebudzeniu. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno być syte, zdrowe i dające dużą dawkę energii na cały dzień.

Sposób jedzenie ma kolosalny wpływ na zdrowie. Pamiętaj o tym zawsze!.