11 sierpnia 2020

KNAF

prawdziwa energia

Szybko rosnące rośliny do każdego ogrodu

www.dream-craft.pl

Zakładając ogródek chcielibyśmy, aby od razu tętnił on pełnią życia i wypełnił się zielenią oraz innymi kolorami. Często jest to jednak trudne do osiągnięcia, bo przecież rośliny, krzewy i drzewa potrzebują czasu, by dojrzeć, a co za tym idzie stworzyć wspaniały ogród. Ale ci, którzy chcą szybkich efektów w swoim ogródku mogą postawić na szybko rosnące rośliny. Na większych działkach dobrym posunięciem będzie posadzenie drzew, które w przyszłości będą dawać cień, natomiast w tych nieco mniejszych ogrodach może lepiej jest ograniczyć się do drzew i krzewów.

Ale jakie gatunki wybrać? Wśród drzew iglastych spore rozmiary po kilkunastu latach osiągają m.in. jodła, modrzew czy sosna i świerk, służące często jako choinki sprzedaż. Brzoza, dąb czy jarząb to z kolei drzewa liściaste, które wyrosną już po kilku latach, podobnie zresztą jak niektóre krzewy liściaste.

Byliny takie jak aster, ostróżka czy naparstnica nacieszą oko już dwa lata po posadzeniu, a dobrym pomysłem mogą być też różnego rodzaju pnącza, którym wystarczy jeden sezon, by osiągnąć spore rozmiary.