Świat napojów izotonicznych

www.nie-marnuj-pieniedzy.pl

Jednakże świat napojów to nie tylko woda mineralna. Są to też przecież napoje kolorowe, gazowane lub nie, soki, nektary, ekstrakty, a także bardzo ostatnimi czasy popularne, napoje izotoniczne.

Panująca moda na bycie „fit”, na dbanie o swój wygląd, o swoją figurę, zarówno na siłowni jak i w najróżniejszy, inny sposób, spowodowały wzrost dostępności napojów izotonicznych, których zadaniem jest dostarczanie i uzupełnianie niedoborów witaminowych czy też soli mineralnych, utraconych przez organizm, w wyniku wysiłku sportowego. Producenci, dostarczając na rynek napoje o charakterze izotonicznym, nie spodziewali się trafienia w tak cudowną biznesowo niszę.

Okazało się, że zapotrzebowanie jest na tyle duże, że przemysł izotoników, w bardzo krótkim czasie, rozrósł się do wielkich rozmiarów a przychody ze sprzedaży tych produktów, zadowalają wszystkich ich twórców. Znów okazało się, że moda i aktualnie obowiązujące trendy otworzyły drzwi dla nowego biznesu, który w bardzo szybkim tempie okazał się bardzo dochodowym.