Stołówki

Stołówka to miejsce, w którym możemy zjeść posiłek, zarówno ten w godzinach porannych jak i popołudniowych. Określenie stołówka najczęściej spotykane jest w szkołach i w miejscach pracy.

Stołówki rzadko, kiedy zaaranżowane są w wybitny sposób raczej charakteryzują się minimalistycznym wyposażeniem w stoły, krzesła, miejsca na oddawanie brudnych naczyń. Często stołówki mają na zewnątrz produkty, jakie klient może sobie wybrać lub w niektórych nawet nałożyć a osoba przy kasie waży dany zestaw, dzięki czemu kupujący widzą, co kupują i później jedzą.

Oczywiście do tego typu stołówek niezbędne są stoły oraz tace, które cały czas podgrzewają jedzenie na nich się znajdujące. Stołówki znalazły swoje zastosowanie właśnie w miejscach pracy oraz szkołach, ponieważ są to duże zbiorowości ludzi i zarówno ludzie pracujący jak i uczniowie spędzają sporo godzin w tych miejscach bez możliwości zjedzenia ciepłego posiłku.

W niektórych szkołach, co prawda stołówka stała się już przeżytkiem korzysta się z cateringu, który przygotowuje posiłki na każdy dzień, ale tak oczywiście jeszcze nie jest w każdej szkole. W mniejszych miejscowościach na pewno bardziej opłacane jest posiadanie stołówki oraz własnych kucharzy.

Dzięki zastosowanemu minimalizmowi na stołówkach łatwiej jest utrzymać porządek przede wszystkim, dlatego, że bardzo często pracuje w nich kilka osób na przykład trzy w związku, z czym narzucone zostają pewne zasady nawet dla korzystających ze stołówek mianowicie – odkładanie naczyń w ustalone miejsce.