21 czerwca 2021

KNAF

prawdziwa energia

Rozsuwany stół do salonu

Niewielki salon nie musi być problemem, jeśli jest odpowiednio zaaranżowany. Jest wiele pomocnych trików, które sprawiają, że niewielka przestrzeń wygląda na naprawdę okazałą. Można na przykład użyć jasnych barw do pomalowania ścian, a w oknach zamontować rolety w poziome pasy.

Dołóż do tego duże lustro, a mały pokój wyda się dwa razy większy. Na pewno nikt nie będzie cierpiał z powodu klaustrofobii, nawet jeśli salon tak naprawdę ma bardzo mały metraż. Oprócz trików wizualnych warto postawić na rozwiązania, które po prostu pozwalają na fizyczne zaoszczędzenie przestrzeni.

Jednym z elementów wyposażenia, który pozwoli Ci na wygospodarowanie większej ilości miejsca jest rozkładany stół. Jeśli dysponujesz niedużym salonem, taki stół sprawdzi się doskonale. Producenci stosują różne mechanizmy.

Najczęściej stoły rozkładane mają rozsuwany blat, pod którym znajduje się dodatkowa część, którą należy zamontować po rozłożeniu. Wówczas stół pozwala na usadzenie dwóch dodatkowych osób – po jednej z każdej strony. Taki stół to doskonałe rozwiązanie, jeśli na co dzień w domu z salonu nie korzysta zbyt wiele osób naraz – np.

w bezdzietnych małżeństwach lub w mieszkaniach singli. Wówczas stół nie ogranicza przestrzeni podczas codziennego funkcjonowania, natomiast można bez problemu znaleźć miejsce dla gości, gdy chcesz zorganizować imprezę lub zaprosić rodzinę na święta. Pamiętaj, by wraz z rozkładanym stołem zamówić dodatkową parę krzeseł, która będzie potrzebna, gdy postanowisz powiększyć rozmiar blatu.