29 listopada 2022

KNAF

prawdziwa energia

Narzuty

Narzuty, koce, potocznie zwane „kapami” to wyroby tekstylne wykonane z materiałów naturalnych takich jak jedwab, wełna czy bawełna, ale i sztucznych na przykład wiskoza czy poliester. Służą one do ochrony sof czy też foteli przed częstym czyszczeniem, ale czasem służą, jako ozdoba na przykład w sytuacji, gdy wzór dominujący na sofie przestał pasować do wnętrza wówczas może tanim kosztem zmienić jego stylistykę nakładając koc czy narzutę.

Mimo iż uszycie takiej narzuty nie jest bardzo pracochłonne ani też nie wymaga wyjątkowych zdolności plastycznych są one dość drogie. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że jest to duży kawałek materiału w przeciwieństwie do obrusu czy bieżnika.

Są to przedmioty bardzo przydatne, jeśli nie chcemy zmieniać tapicerki lub na krótki czas do momentu jej zmiany zmuszeni jesteśmy ją zakryć. Takie rozwiązanie oczywiście nie nadaje się do hoteli, chociaż te o niższym standardzie być może stosują różne techniki i sposoby, ale to o trzech i powyżej gwizdek nie powinny sobie pozwalać na takie półśrodki.

Dobre hotele bardzo często chcą się różnić od innych a co za tym idzie? Ich dodatki do wyposażenia są robione, szyte na indywidualne zamówienie w kolorach pasujących do mebli czy ścian lub jeszcze innych elementów. Warto zauważyć, że standardy w każdej dziedzinie się zmieniają i są podnoszone tak jest także w hotelach chcą być nietuzinkowi i niepowtarzalni i tworząc markę często tworzą swoje standardy oczywiście mocno konkurując z innymi.

Tekstylia to niezwykle ważny element branży hotelarskiej.