8 czerwca 2023

KNAF

prawdziwa energia

Na co pomoże lipa?

Jak się okazuje, nie trzeba daleko sięgać, by zyskać pożyteczne dla naszego zdrowia czy urody rośliny lub zioła. Ludzie od lat skutecznie stosują tradycyjne metody leczenia właśnie poprzez różnego rodzaju zioła, gdyż natura ma do zaoferowania naprawdę wiele bardzo cennych dla nas substancji. Nie inaczej jest w przypadku znanej nam bardzo dobrze i popularnej lipy, która sadzona jest w parkach i ogrodach głównie jako roślina ozdobna.

Ale ma ona także swoje właściwości lecznicze – chodzi tutaj o sam kwiatostan lipy, który bogaty jest w takie substancje jak m.in. flawonoidy, pektyny, olejek eteryczny, witaminy, sole mineralne czy kwasy organiczne.

Z tego powodu bardzo przydają się one w razie przeziębienia lub zwykłej grypy, zwiększając wydzielanie potu, ale także łagodząc bóle gardła czy napady kaszlu. Lipa działa także uspokajająco i może pomóc poradzić sobie z bezsennością. Ma swoje zastosowanie również jako roślina moczopędna oraz lek na różnego rodzaju problemy z żołądkiem i trawieniem.