21 września 2023

KNAF

prawdziwa energia

Meble ogrodowe

Stoły i krzesła znajdują zastosowanie nie tylko w domu, w jadalni bądź salonie, ale również w ogrodzie. Wraz z nadejściem wiosny właściciele dużych tarasów i ogrodów wystawiają meble ogrodowe i cieszą się chwilami spędzanymi na powietrzu. Nie ma nic wspanialszego niż śniadanie w otoczeniu zadbanego rozkwitającego ogrodu.

Ponadto ogród to także miejsce doskonałe do grillowania wraz z rodziną i przyjaciółmi. Z tego powodu wybór mebli ogrodowych może być poważnym wyzwaniem – nie można zapominać o kilku kwestiach. Producenci mebli ogrodowych oferują stoły krzesła metalowe, drewniane oraz ratanowe.

Jeżeli mamy w garażu miejsce, aby przechowywać meble podczas ulewy, możemy śmiało decydować się na meble drewniane bądź ratanowe. Podobnie w sytuacji, jeśli mamy zamiar je postawić w altanie. Jednakże, jeśli stół i krzesła mają być narażone na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, burza czy słońce, lepiej wybierać wykonane z metalu bądź plastiku.

Są bardziej wytrzymałe i odporne na niepogodę, tak jak poprawnie wykonane izolacje tarasów. Wybierając stół i krzesła do ogrodu warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Jeśli mamy zamiar spędzać tam czas w kameralnym gronie, z powodzeniem wystarczy stół z dwoma lub czterema krzesłami.

Jednakże w przypadku, gdy zamierzamy jadać obiady na powietrzu z całą rodziną i zapraszać znajomych na wspólne grillowanie, lepiej zdecydować się na ośmio – bądź dziesięcioosobowe zestawy. Warto także zwrócić uwagę, aby meble były składane. Wtedy łatwiej będzie je przechowywać zimą w garażu czy schować przed deszczem.