29 lutego 2024

KNAF

prawdziwa energia

Meble łazienkowe

Kupując meble łazienkowe do wyboru mamy ich cały wachlarz: drewniane, z tworzyw sztucznych, oszklone, wiklinowe. Białe, kremowe, czarne.

Jakie z nich sprawdzą się natomiast najlepiej i w które warto zainwestować, by służyły na wiele lat? Meble łazienkowe przede wszystkim będą przez cały czas wystawione na działanie pary oraz wody. Nie warto zatem decydować się np.

na meble wykończone okleiną, gdyż już po niedługim czasie może ona z nich zejść. Podobnie jest zresztą z wszelkimi drewnianymi klejonymi meblami lub meblami wiklinowymi – nie tylko są bardziej podatne na zniszczenia, ale także mogą okazać się siedliskiem dla wielu bakterii.

W łazience bardzo dobrze sprawdzą się natomiast meble pokryte np. szklaną warstwą ochronną, która jest odporna na działanie wody.

Takie meble mogą się jednak okazać trudniejsze w czyszczeniu, gdyż na szkle bardzo widoczne będą wszelkie zacieki wody i kamienia. Zastanawiając się natomiast nad kolorem warto jest postawić raczej na jasne barwy – na ciemnych kolorach bowiem bardziej widoczne będą wszelkie osady, o które w łazience nietrudno.