8 czerwca 2023

KNAF

prawdziwa energia

Jesienne rośliny ozdobne do ogrodu

Jesienią, kiedy już wszystkie letnie kwiaty przekwitną, warto postawić na rośliny, które przyozdobią ogród w tym chłodniejszym okresie. Dodatkowo warto udekorować ogród w tym czasie, ponieważ jest to okres, w którym czeka nas wiele prac przygotowujących do zimy – jesienne porządki, czy przekopywanie gleby.

Będziemy spędzać w nim przez to wiele czasu, który warto umilić widokiem pięknych roślin. Jesień to wielobarwna pora roku, w czasie której pięknie kwitną różne gatunki wrzosów, jeżówka purpurowa, marcinki, inaczej zwane astrami, czy dalia uznawana za królową późnego lata i wczesnej jesieni.

Po lecie warto także zdecydować się na pnącza, które udekorują ogród na kilka miesięcy. Spośród tych jednorocznych warto wybrać sępotę – pnącze o imponujących, dzwonkowatych kwiatach, osiągające wysokość nawet czterech metrów.

Innym pnączem, na które warto zwrócić uwagę jest wilec – roślina dorastająca do prawie trzech metrów. Pośród pnączy wieloletnich na uwagę zasługuje powojnik, kwitnący od maja do października.

Pomimo wielobarwności jesieni, warto zainwestować w dodatkową dawkę kolorów w ogrodzie, pod postacią kwitnących w tym czasie roślin.