Jedz kasze dla zdrowia

pro-vita.org.pl

Kasze to jedne ze zdrowszych węglowodanów. Staraj się aby gościły na Twoim talerzu jak najczęściej i zastępowały ryż, makaron, czy ziemniaki. W szczególności polub kaszę jaglaną, gryczaną, jęczmienną, a także kus kus. To kasze, które są nie tylko bardzo smaczne, ale także bogate w wiele wartości odżywczych niezbędnych Twojemu organizmowi.

Kasze dostarczają organizmowi skrobi, wiele błonnika, cennych minerałów i witamin, w tym także kwas foliowy. Dzięki zawartości potasu, żelaza oraz witamin z grupy B są szczególnie polecane dla osób cierpiących na nadciśnienie, choroby serca i układu krążenia, dla osób zagrożonych anemią oraz dla wszystkich tych, którzy żyją w ciągłym stresie. Kasze wbrew pozorom nie muszą być mdłe. Wystarczy odpowiednie ich przyrządzenie.

Szczególnie ciekawe będzie połączenie ich z warzywami takimi jak cukinia, dynia, czy pomidory. Polecane jest ich spożycie zarówno na ciepło, jak i na zimno w formie lunchu. Myśląc o swoim zdrowiu nie można zapomnieć o kaszach. Powinieneś je jeść jak najczęściej!.