29 lutego 2024

KNAF

prawdziwa energia

Jak urządzić łazienkę?

W każdym budynku szczególnym miejscem jest łazienka. Niezależnie od przeznaczonej na nią przestrzeni, musi w niej znaleźć się miejsce na kilka podstawowych elementów.

W projekcie każdego budynku należy rozsądnie zaplanować pomieszczania przeznaczone na łazienki. Korzystamy z nich przecież nie tylko w domu, ale także w biurze, szkole czy restauracji.

W każdej łazience musimy zapewnić przestrzeń umożliwiająca swobodne korzystanie z każdego urządzenia takiego jak sedes, wanna, czy umywalka. Sporo przestrzeni w łazience możemy zaoszczędzić na grzejnikach.

Zamiast klasycznych kaloryferów żebrowych warto zdecydować się na kaloryfery rurkowe zawieszane na ścianie, które jednocześnie sprawdzą się w roli suszarki na ręczniki. Przy wyborze kafelków wszystko zależy od naszego gustu – pamiętajmy jednak, że w całej naszej łazience powinny dominować dwa lub najwyżej trzy kolory.

Kafelki położone zarówno na ściany, jak i podłogę, optycznie zwiększą przestrzeń całej łazienki. Podobny efekt spowoduje także duże lustro.

Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie. Nie powinno być zbyt mocne, dlatego niezłym rozwiązaniem są kinkiety.

Wtedy jednak należy pomyśleć także o dodatkowym oświetleniu lustra, co ułatwi robienie makijażu lub golenie się.