29 lutego 2024

KNAF

prawdziwa energia

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to pomieszczenie w budynku, które musi być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego na urządzaniu przestrzeni kuchennej nie ma co oszczędzać. Źle urządzona kuchnia będzie nas irytować, drażnić i sprawi, że będziemy marnować mnóstwo czasu niezależnie od tego, czy będzie się mieścić w domu jednorodzinnym czy innym budynku. Meble kuchenne musimy dopasować do pomieszczenia tak, aby wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. W zależności od wielkości można zdecydować się na kuchnię jednorzędową lub taką w kształcie litery L.

Sprzęt kuchenny należy rozmieścić w jak najbardziej funkcjonalny sposób, np. zmywarka powinna być blisko szafki, w której trzymamy talerze obiadowe i szklanki. Obecnie bardzo modny jest trend, aby w dolnych szafkach zamiast półek montować szuflady. To nie tylko moda, ale przede wszystkim wygoda – z szuflad łatwiej coś wyciągnąć, niż schylać się, aby sięgnąć po coś schowanego w głębi półki.

Jeśli chodzi o wielkość montowanych urządzeń w kuchni, powinna być ona dostosowana do liczby członków rodziny oraz tego, jak często ktoś będzie w niej przyrządzał posiłki.