Jak prawidłowo pielęgnować rabatę bylinową?

Rabaty bylinowe stanowią piękną część większości ogrodów i cały czas cieszą się dużą popularnością. Żeby jednak taka rabata rzeczywiście przyozdabiała nasz ogród to trzeba pamiętać o jej systematycznej pielęgnacji, dzięki której przez cały rok będziemy mogli cieszyć oko pięknymi widokami. Pielęgnacja musi być systematyczna i wykonywana w każdej porze roku.

I tak, wiosną warto przekopać i odchwaścić ziemię, a także dołożyć ewentualnie nowe kompozycje. W letni dni bardzo ważne jest regularne dostarczenie roślinom odpowiednich ilości wody, ale też po raz kolejny nie można zapomnieć o odchwaszczaniu – eksperci podpowiadają, że liczbę chwastów może zmniejszyć ściółka, którą należy rozłożyć między bylinami. Jesienną porą przygotujemy za to nasze rośliny do nadejścia zimy, nakrywając warstwą liści nowo posadzone lub wrażliwe na zimno rośliny.

Dlatego gdy nadejdzie zima są one w swego rodzaju spoczynku, podczas gdy my możemy już robić plany odnośnie nowego sezonu i roślin, jakie będziemy chcieli zasadzić.