Czyszczenie mebli drewnianych

Meble drewniane już od wielu lat cieszą się uznaniem i niegasnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, jak doskonale potrafią ozdobić i ocieplić każde wnętrze.

Podczas zakupu wszelkich sprzętów powinniśmy brać jednak pod uwagę również to, czy ich użytkowanie będzie wymagało od nas sporego zaangażowania. W przypadku mebli bardzo ważne jest, czy będą łatwe do czyszczenia.

Wszystko zależy od tego, jakim środkiem zabezpieczającym jest pokryta powierzchnia drewna. To właśnie ten czynnik decyduje o tym, w jaki sposób będziemy musieli o nie dbać.

Jeśli posiadasz meble lakierowane, zwykle wystarczy miękka ściereczka w połączeniu z wodą, a tylko w wypadku większych zabrudzeń – ze środkiem do czyszczenia. Unikaj jednak wody w przypadku mebli bejcowanych lub fornirowanych.

Do ich czyszczenia należy używać specjalnie dla nich dedykowanych środków. Niezależnie od tego, o jaką powierzchnię dbasz, warto od czasu do czasu zastosować także środki antystatyczne.

Dzięki nim unikniesz nadmiernemu osadzaniu się kurzu na meblach. To pozwoli ci znacznie ograniczyć czas, jaki będziesz musiał poświęcić na sprzątanie w swoim ukochanym mieszkaniu. Ewentualnie, jeżeli mówimy o wyposażeniu firmowym, możemy zatrudnić także przedsiębiorstwo oferujące sprzątanie biur poznań.