Czym wyróżnia się profesjonalny doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to bardzo szczególny, dziś zyskujący na popularności zawód. Osoba, która zajmuje się wspomnianą branżą, ma za zadanie podjąć słuszną decyzję kredytową, w oparciu o komunikację ze swoim klientem. Jej rola nie kończy się jednak na słusznych wyborach. Doradca wspiera swoim doświadczeniem także spłatę zaciągniętej pożyczki. Oznacza to, że w razie problemów lub wątpliwości klienta – zawsze jest obok i udziela dobrych rad. Wszystko sprowadza się do jednego – klient ma czuć się bezpieczny, a dokładniej jego finanse.

W dzisiejszym świecie kredyt zaciąga coraz więcej osób. Wynika to z bardzo wielu potrzeb, które są wytwarzane przez codzienne życie i zmieniający się świat. Niektórzy chcą polepszyć swoje warunki, inni spełnić zachcianki. Kredyty i pożyczki są więc pobierane z przeróżnych powodów, jedne są niezbędne do funkcjonowania, inne z kolei mają znacznie poprawić status materialny. Choć jak wiadomo – jest to zabieg pozorny. Nie każdy zna się jednak na finansach i ma pojęcie jak zabrać się za podjęcie decyzji kredytowej.

W takim momencie rozpatruje się nawiązanie współpracy z profesjonalnym doradcą kredytowym. Jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego? Dobry doradca jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Aby słusznie go wybrać, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Najważniejsze jest to, że doradca finansowy potrafi słuchać i rozumieć. Każdy klient ma bowiem inne potrzeby i wymagania. Rolą tego zawodu jest ich poprawna weryfikacja. Najlepiej, gdy doradca wczuje się w rolę klienta i zauważy emocje, jakie temu towarzyszą.

    Ważna jest także umiejętność prowadzenia swobodnej komunikacji, co z pewnością przyda się w identyfikacji konkretnych założeń, które pozwolą rozpocząć działania;

  • Doradca finansowy powinien służyć swoją radą w sposób etyczny. Oznacza to, że nie może mieć powiązania z żadnymi bankami i innymi instytucjami finansowymi. Mogłoby to prowadzić do sytuacji w której chce uzyskać dodatkowe korzyści, co oczywiście jest pewnego rodzaju oszustwem. Należy być na tym punkcie wyczulonym. Doradca musi dbać o dobro klienta, nigdy o swoje (jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów finansowych);
  • Pobieranie kredytu, niezależnie od jego wielkości i rodzaju jest bardzo stresującym momentem. Dobry doradca jest osobą wykształconą, doświadczoną i ma odpowiednie kompetencje, które pozwolą wziąć większą część odpowiedzialności na jego barki.

    Ma za zadanie odciążyć klienta od ciążących myśli, pomóc przejść skomplikowaną procedurę jak najprościej;

  • Szukając doradcy kredytowego, możemy posiłkować się ogólnodostępnymi opiniami, zarówno w internecie, ale i wśród znajomych. Nie ma nic lepszego niż recenzja zaufanych osób, które już wcześniej korzystały z usług pracowników tej branży i mogą podzielić się wrażeniami. Raczej odradza się szukania doradcy na własną rękę i eksperymentowania z ofertami. Jeśli chodzi o finanse – jest to na tyle poważny temat, że nie warto ryzykować;
  • W końcu – doradca kredytowy może pochwalić się swoimi osiągnięciami i chętnie to robi. Warto sprawdzić jego ścieżkę kariery i przeszłe sukcesy. W obszarze tego rynku nieudane sprawy bardzo szybko wychodzą na jaw i można je przejrzeć.

.