27 września 2020

KNAF

prawdziwa energia

Bogaty świat przypraw

Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile przypraw jest na świecie, jednak liczba ta z pewnością idzie w tysiące. Większość z nas w swoich działaniach w kuchni wykorzystuje zaledwie wąski wycinek wielkiego świata aromatów, który rozciąga się na cały glob. Ta powalająca na kolana różnorodność sprawia, że każdy produkt jesteśmy w stanie przyrządzić na setki sposobów.

Za każdym razem możemy mu nadać inny akcent, inną nutę, która zwróci uwagę każdego smakosza w okolicy. Sporym ułatwieniem dla kucharzy – i tych zawodowych, i amatorów – jest fakt, że możemy dziś bez problemu kupić niemal każdą przyprawę. Koszty nie są przy tym zbyt duże.

Nie trzeba wiele pieniędzy ani wiele wysiłku, ażeby zamienić naszą domową kuchnię w krainę pełną cudownych aromatów. Wszystkie one połączone razem sprawiają, że codziennie możemy cieszyć się zupełnie innymi smakami i nawet jedząc kilka razy pod rząd ten sam rodzaj mięsa jesteśmy w stanie wydobyć z niego zupełnie inne akcenty. Warunek jest jeden – trzeba eksperymentować w kuchni i nie bać się tego.