29 lutego 2024

KNAF

prawdziwa energia

Biurka

Biurka towarzyszą nam przez całe życie najpierw te, przy których się uczymy i dorabiamy lekcje później te, przy których pracujemy. Biurko to bardzo ważny mebel tu nie warto oszczędzać, ponieważ od tego uzależnione jest to, w jakiej pozycji znajdować się będziemy przez kilka godzin dziennie.

Wielu ludzi pracuje w biurze i nawet, jeśli zdaje sobie sprawę nie ma możliwości wprowadzenia znaczących zmian a te określone są zarówno w kodeksie pracy jak i przepisach BHP. Biurko powinno być dostosowane do wzrostu do tego, w jakim miejscu znajduje się światło, w jakiej odległości znajduje się nasz wzrok do komputera, który umieszczony jest na biurku, w jakiej pozycji są nasze dłonie i w jaki sposób siedzimy.

To nie są tylko frazesy tylko bardzo ważne rzeczy, na które każdy, kto siedzi kilka godzin przy biurku powinien wiedzieć i przestrzegać dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa. Biurko i krzesło, fotel, na którym siedzimy są ogromnie ważne.

Te, które wykonane są z najlepszych materiałów są oczywiście droższe, ale różnice w cenach nie są na tyle opłacalne by chcieć ryzykować utratę zdrowia i brak komfortu. Przy zakupie tego rodzaju mebli weźmy pod uwagę przede wszystkim osobę, która ma z niego skorzystać najlepiej, kiedy i biuro i krzesło mają możliwość regulacji wysokości, ponieważ podczas kupowania i zasiadania przy tych meblach możemy nie odczuć tego, co będziemy czuli po kilku godzinach dziennie.

Zwyrodnienia kręgosłupa, chore nadgarstki kłopoty ze wzrokiem to dolegliwości dzisiejszej cywilizacji, która spędza więcej czasu przy komputerach niż przy wszystkich innych przedmiotach.