Bezpieczeństwo ponad wszystko

Balkon jako przynależność do lokalu mieszkalnego, może być wykorzystywany do różnych celów, w granicach, które nie zakłócają ponad przeciętną miarę możliwości korzystania z nieruchomości sąsiednich. Właściciel może urządzić na nim ogród, jednakże powinien tak rozplanować to przedsięwzięcie, aby żadna z roślin, przykładowo pnący się bluszcz, nie naruszała i nie ograniczała praw innych właścicieli nieruchomości sąsiednich.

Posiadacz ogrodu balkonowego, powinien pamiętać o zachowaniu reguł bezpieczeństwa. Doniczki z różnobarwnymi pelargoniami, hortensjami winny być należycie umocowane, aby podczas wiatru, czy przy innych zjawiskach atmosferycznych, nie zagrażały bezpieczeństwu przechodniów, rowerzystom czy przejeżdżającym pojazdom.

Przy niezachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, dla właściciela takowego ogrodu balkonowego przewidziane są srogie konsekwencje. Ogród należy planować nie tylko z wyczuciem stylu, ale także kierując się rozsądkiem, ostrożnością, rozwagą i bezpieczeństwem innych mieszkańców.